
NASZE POSTĘPY – lato 2024 – wiosna 2025
Implementacja i testowanie aplikacji Skipper – 2024
Właściwa implementacja narzędzia IT rozpoczęła się w styczniu 2024 roku, a główna funkcjonalność aplikacji została dostarczona w maju 2024 roku. W ramach tego procesu Lider projektu regularnie konsultował się z zespołem programistów z Uniwersytetu w Panonii w obszarze wykorzystania i tworzenia aplikacji Skipper. Wersja testowa była dostępna od maja 2024 r. do września 2024 r., a pierwsza wersja produkcyjna została opublikowana w październiku 2024 r.
Aplikacja Skipper to cyfrowe narzędzie do zbierania ścieżek edukacyjnych, oceny 10 kategorii rozwoju za pomocą kwestionariusza samooceny i automatycznej funkcji wydawania Paszportu SKIPPER, cyfrowego suplementu do dyplomu dla studentów z cyfrowym podpisem uczelni. Każda uczelnia biorąca udział w projekcie posiada swoje własne kopie aplikacji zainstalowane na własnych serwerach. Aplikacja i strona internetowa są dostępne i kompatybilne z aplikacjami czytników ekranu NVDA i TalkBack.
W naszym projekcie Erasmus+ aplikacja jest dostępna pod następującym linkiem: https://skipper.uni-pannon.hu/
Trzecie spotkanie projektowe w Lublanie – czerwiec 2024
W dniach 26-27 czerwca 2024 r. w Lublanie odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie projektowe zorganizowane przez University of Ljubljana School of Economics and Business. Przeprowadziliśmy owocną dyskusję na temat aplikacji Skipper APP, organizacji szkoleń dla personelu, opracowania cyfrowego przewodnika oraz krajowych wydarzeń upowszechniających i testowania.

Szkolenia dla mentorów – jesień/zima 2024
W okresie październik-grudzień 2024 r. uczelnie wchodzące w skład partnerstwa zorganizowały szkolenia dla mentorów Skippera. W trakcie szkoleń przedstawiono funkcje aplikacji Skipper, role administratora, mentora, studentów. Mentorzy zostali poproszeni o zbieranie swoich uwag dotyczących narzędzia, tak aby ich opinie mogły zostać uwzględnione przy dalszym opracowywaniu aplikacji.


Opracowanie Cyfrowego Przewodnika po korzystaniu z Portfolio SKIPPER – jesień/zima 2024
Cyfrowy przewodnik, będący częścią Skipper Portfolio, pomaga pracownikom uniwersyteckim we wdrażaniu Portfolio w praktyce, a także daje firmom i podmiotom biznesowym możliwość nawiązania bardziej aktywnej współpracy z uniwersytetami, a także wykorzystania Paszportu SKIPPER w procesach zatrudniania i rozwoju kultury organizacyjnej. Jest on dostępny we wszystkich językach partnerów pod następującymi linkami: https://skipperproject.eu/en/results/
Wydarzenia upowszechniające na Węgrzech, w Słowenii i w Polsce – jesień 2024 – wiosna 2025
Zespół Skipper z University of Ljubljana School of Economics and Business miał okazję zaprezentować swój projekt na wydarzeniu GETM4 19 września 2024 roku. Zarówno krajowa, jak i międzynarodowa publiczność, składająca się z ponad 30 uczestników, dowiedziała się o założeniach projektu i zapoznała się z aplikacją Skipper, opracowaną w ramach projektu. Z niecierpliwością czekamy na to, aby jak najwięcej uniwersytetów uczestniczących w wydarzeniu wdrożyło aplikację. Jesteśmy wdzięczni GETM4 za zapewnienie nam możliwości zaprezentowania projektu i zebrania cennych informacji zwrotnych.


Za wielki kamień milowy w działaniach upowszechniających projekt Skipper uważamy udział zespołu UP Skipper wraz ze studentami w wydarzeniu ’24 LEARNI HR organizowanym przez Learning Innovation w Budapeszcie w dniu 14 listopada 2024 r.
Tamás Kigyós zaprezentował projekt Skipper ponad 160 ekspertom HR.
Mieliśmy okazję porozmawiać z potencjalnymi interesariuszami o tym, jak ważne jest rozpoznawanie i walidacja kompetencji.



27 lutego 2025 r. University of Pannonia – Faculty of Business and Economics zaprezentował wyniki projektu Skipper podczas warsztatów uniwersyteckich. Tamás Kigyós (lider, mentor Skippera) przeprowadził interaktywną dyskusję z pracownikami uczelni na temat aplikacji Skipper APP i umiejętności uniwersalnych. Dr Annamária Sasné Grósz (prodziekan, mentor Skippera) poprowadziła część poświęconą autorefleksji i nauczania, dr Ágnes Raffay-Danyi (koordynator AASCB i mentor Skippera) omówiła cele AOL i zasady mierzenia sukcesu. Nasze kluczowe wnioski obejmują motywację, zaangażowanie, świadomość, znaczenie walidacji, rolę i wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego, podejmowanie decyzji, złożoność, ocenę doświadczeń studentów, uczenie się przez doświadczenie i autentyczną informację zwrotną.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu warsztaty upowszechniające Skipper w dniach 20 lutego 2025 r. i 10 marca 2025 r. W pierwszym spotkaniu udział wzięli nauczyciele ze szkoły zawodowej, natomiast uczestnikami drugiego spotkania byli studenci Politechniki Wrocławskiej.
Testowanie na Węgrzech, w Słowenii i w Polsce – 2025
Kiedy marzenia się spełniają! University of Pannonia – Faculty of Business and Economics wydał pierwsze paszporty SKIPPER 35 studentom podczas ceremonii wręczenia dyplomów 5 lutego 2025 roku.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przekazał paszporty Skipper dla swoich 32 studentów biorących udział w testowaniu aplikacji w okresie jesień/zima 2024. W marcu 2025 r.
University of Ljubljana School of Economics and Business pomyślnie zweryfikowała kompetencje swoich studentów i wydała 25 paszportów Skippera.


Film instruktażowy dla studentów – Jak korzystać z aplikacji Skipper
Zespół słoweńskiego partnera przygotował film instruktażowy dla uczniów, jak korzystać z aplikacji Skipper: https://skipperproject.eu/en/results/ Zapraszamy do korzystania!
Podcasty
W 2024 roku opublikowano podcasty Skipper, aby informować naszych studentów, partnerów, interesariuszy, nauczycieli uczelni i szerszą publiczność. Jest dostępny w języku angielskim tutaj: https://youtu.be/DwmAwoKMgC8 i po węgiersku tutaj: https://youtu.be/C3rtzZGdIjU Skorzystaj z niego!

Ulotka
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zapoznania się z ulotką SKIPPER: https://skipperproject.eu/wp-content/uploads/2025/02/PL_SKIPPER-leaflet.pdf

Dane kontaktowe:
SKIPPER – Portfolio Umiejętności Rozwoju Osobistego (nr 2022-1-HU01-KA220-HED-000086240) finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami i opiniami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Ani Unia Europejska, ani EACEA nie mogą być za nie pociągnięte do odpowiedzialności.